Stawiamy na ciągły rozwój

Szkoła Języka Chińskiego NIHAO - oś czasu

 • 2019Wdrożenie platformy Langlion

  Do zarządzania szkołą NIHAO, jako pierwsza wśród szkół języka chińskiego w Polsce, zostaje wdrożona platforma Langlion, nazywana ISO dla szkół językowych. W jednym miejscu z poziomu administracyjnego zarządzamy bazą kursantów, lektorów, kursów, umów i płatności.
 • 2016Cesarz Wymowy

  Zostają zakończone prace nad dodatkiem "Cesarz Wymowy" i w grudniu przekazane do użytku studentom. To jedyny taki dodatek dostępny dla polskich studentów - ponad 140 godzin audio, 2664 zdania ułożone wg specjalnego algorytmu nagrane w profesjonalnym studiu. Po dokupieniu do kursu MNEMO VIP gwarancja zdania egzaminu HSK na poziomie 3! Jedyna taka gwarancja w Polsce.
 • 2015MNEMO VIP

  W rekrutacji 2015/16 przywiązujący największą wagę do jakości, najbardziej wymagający studenci mogą wybrać kurs MNEMO VIP. To rozszerzony do 800 zestaw znaków poznanych w ciągu roku oraz ekskluzywne materiały dodatkowe dostępne tylko dla nich (segregator ze skryptami, foldery NIHAO Słówka i NIHAO Grama).
 • 2014Wprowadzenie kursów online

  Wprowadzenie kursów online w wirtualnej klasie, bez konieczności posiadania Skype'a czy rejestracji.
 • 2014Formularz rejestracyjny online

  Szkoła NIHAO jako pierwsza i jedyna jak do tej pory wdraża system zapisów online. Aby zapisać się na kurs student nie potrzebuje ściągać plików doc czy pdf na lokalny dysk i wysyłać ich mailem.
 • 2014Powstanie metody MNEMO

  Stworzenie i wdrożenie metody MNEMO - innowacyjnej, całkowicie autorskiej metody nauki ideogramów chińskich i nowych słówek. Od samego początku cieszy się dużym uznaniem wśród studentów - ponad połowa początkujących wybiera tę metodę.
 • 2013Trzy nowe oddziały

  We wrześniu 2013 r. powstają kolejne trzy oddziały: w Warszawie, Łodzi i Katowicach. Szeroko zakrojona akcja reklamowa na ulicach wszystkich miast. Szkoła NIHAO posiadająca w sumie sześć oddziałów większa jest już nawet od Instytutów Konfucjusza.
 • 2012Kursy wakacyjne

  We współpracy z Groupon, Gruper i Happydeal w 3 oddziałach prowadzone są z sukcesem kursy wakacyjne A0. Wielu studentów poznaje wówczas jak prostym językiem jest język chiński i kontynuuje naukę na kursie A1 w semestrze zimowym.
 • 2012Rozwój geograficzny

  W czerwcu 2012 powstają oddziały w Poznaniu i Krakowie.
 • 2011Powstaje kontent to metody BoHan

  Na przestrzeni dwóch lat, poczynając od sierpnia 2011 r. powstaje sześćdziesiąt skryptów-prezentacji do metody BoHan.
 • 2011Sukces kampanii Groupon

  Spektakularny sukces kursów ofercie Groupon - od wakacji i ostatnich miesięcy roku 2011 prawie 300 osób wzięło udział w kilku edycjach kursów wakacyjnych A0.
 • 2011Powstanie szkoły NIHAO

  W kwietniu 2011 powstaje we Wrocławiu Szkoła Języka Chińskiego NIHAO

Filozofia szkoły

Misja -- Wizja -- Wartości

Misją szkoły NIHAO jest zapewnienie studentom najwyższej jakości nauczania języka chińskiego poprzez kreowanie, wdrażanie oraz ciągłe ulepszanie własnej metodologii.
Bycie uznanym za najlepszego partnera dla instytucji polskich i chińskich w zakresie nauczania języka, propagowania kultury chińskiej i prowadzenia biznesu z polskimi przedsiębiorstwami.
...Zapewnienie najwyższej jakości kształcenia studentom dzięki kursom opartym na własnej metodologii nauczania.
...Promocja kultury chińskiej poprzez szerokie spektrum działań o charakterze dydaktycznym, kulturalnym, turystycznym oraz biznesowym.
...Podnoszenie wartości Edukacji i Wiedzy wśród studentów.
...Przestrzeganie najwyższych zasad etycznych i norm, dających przykład moralnej solidności, uczciwości i prawości.
...Zarządzanie powinno zmierzać do wzrostu wydajności oraz jakości, jednocześnie koncentrując się na studencie – zawsze wg zasady, że instytucja istnieje w celu promowania wiedzy i wartości wśród studentów i pracowników.
Tylko chińscy lektorzy biegle mówiący po polsku i w naszym języku prowadzący lekcje

Kadra


Głęboko wierzymy, iż najważniejszym elementem przesądzającym o skutecznej nauce języka chińskiego jest dobry kontakt z lektorem, brak barier komunikacyjnych oraz nieporozumień a nade wszystko doświadczenie w nauczaniu. Nasi nauczyciele to starannie wyselekcjonowani native speakerzy, spełniający nasze najwyższe wymagania. Współpracujemy na stałe z ponad 20-ma chińskimi lektorami, biegle mówiącymi po polsku. Oto sylwetki niektórych z nich:

Wen Shan

Xiao Wen

Chińczyk-legenda – jego kunszt dydaktyczny doceniają studenci wszystkich poziomów zaawansowania.


Związany ze szkołą NIHAO od 2012 r., wcześniej przez 9 lat pracował jako nauczyciel w innych szkołach. Stopień przygotowania do zajęć oraz upór i cierpliwość w treningu wymowy tonów czy różnic gramatycznych spowodowały, iż jest najchętniej wybieranym lektorem przez kursantów. Świetny kontakt z dziećmi podtrzymuje poprzez śródtygodniowe pogadanki z nimi przez Skype.
Uwielbiam polską kuchnię, ale język polski bardzo trudny, zwłaszcza gramatyka...

Ren BingRan

Żanka

9 lat w Polsce i znajomość języka polskiego na poziomie native.


Doskonały kontakt ze studentami – wspólne wyjścia na miasto i zachęcanie kursantów do zamawiania dań po chińsku w chińskich restauracjach – bezcenne. Zapalona pingpongistka, zdobyła wiele medali mistrzowskich indywidualnych i drużynowych. Uwielbia dzieci – z wzajemnością!
Kiedy po raz pierwszy przyjechałam do Polski przez cały pierwszy wieczór patrzyłam na gwiazdy...

He Sijia

Gloria

Lingwistyczny geniusz, w 11 miesięcy nauczyła się biegle mówić po polsku.


Lingwistyczny geniusz, w 11 miesięcy nauczyła się biegle mówić po polsku. Na każde zajęcia solidnie przygotowana, nauczanie języka chińskiego traktuje jak misję. Pasja i zaangażowanie czynią z niej wzór do naśladowania dla innych nauczycieli języka chińskiego w Polsce.
Chciałam jak najszybciej nauczyć się polskiego - nie było łatwo, ale warto było!

Li Tong

Tomek

Współtwórca w NIHAO kursów „Totalne Zanurzenie” oraz „Totalne Zanurzenie MNEMO”.


Współtwórca w NIHAO kursów „Totalne Zanurzenie” oraz „Totalne Zanurzenie MNEMO”. Potrafi pracować indywidualnie oraz w kursach grupowych, dynamicznie dostosowując techniki nauczania do poziomu uczniów. Wiecznie uśmiechnięty, zdolny solista wokalny, zapalony koszykarz i instruktor fitnessu.
Polacy to moi najlepsi przyjaciele

Lin Chiawei

Xiao Lin

Od 4 lat związana z naszą szkołą. Wcześniej korepetytorka i tłumaczka.


Prowadzi wiele kursów dla firm, spełnia się jako copywriter i korektor tekstów chińskich. Poliglotka – oprócz chińskiego mandaryńskiego i tajwańskiego, mówi biegle po polsku, angielsku i niemiecku. Matka ślicznej córeczki, na stałe korzeniami wiąże się z Polską. Jak mówi w Polakach urzekła ją spontaniczność, serdeczność i otwartość, czyli cechy charakteryzujące większość Chińczyków. Polak, Chińczyk dwa bratanki…
Chciałabym zostać w Polsce już na zawsze...

Zhang Yijie

Xiao Zhang

Cierpliwość, opanowanie, spokój i pokora. To cechy każdego Chińczyka lecz z Yijie te cechy charakteru emanują tak, iż...


... nie sposób nie być pod jej ogromnym wrażeniem. Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu w grupach jak i w pojedynkę. Przygotowuje wiele materiałów własnych na zajęcia (fiszki, testy etc.).
Kocham Polskę i Chopina - jego muzyka brzmi w moim sercu...

Yu ShengMiao

Xiao Yu

Pracowita i odpowiedzialna native-speaker chińskiego.


Niedawno skończyła studia na Akademii Muzycznej. Od początku pobytu w Polsce przebywa w środowisku osób mówiących po polsku. Jest również bardzo zaangażowana w pomoc studentom obcojęzycznym (Chiny, Japonia) w załatwianiu różnych spraw wymagających znajomości języka polskiego.
Jestem osobą odpowiedzialną, punktualną, szybko nawiązuję kontakt z poznanymi ludźmi.

Lin Wanlu

Xiao Lin

Profesjonalistka - to jedno słowo charakteryzuje jej postać


Jak to przyznał ostatnio jeden ze studentów, Wanlu to najlepsza nauczycielka jaką kiedykolwiek miał okazję spotkać w życiu. Na szacunek kursantów zapracowała swoją cierpliwością, życzliwością i spokojem.
Chciałabym móc jak najdłużej uczyć Was mojego pięknego języka...