Jak uczyć się chińskiego dla początkujących?
11 May 2024
Ile czasu zajmuje osiągnięcie poziomu HSK1
15 May 2024
 
 
 

Jak szybko opanować znaki chińskie.1. Opanuj 8 podstawowych pociągnięć kresek oraz 7 zasad kolejności ich pisania.

Reguły kolejności pociągnięć zostały utworzone, aby pomóc uczniom w łatwiejszym i wygodniejszym pisaniu znaków. Chociaż chińskie znaki są niekiedy bardzo złożone, wszystkie zostały opracowane na podstawie 8 podstawowych kresek i 7 zasad kolejności ich stawiania. Jeśli zrozumiesz te dwa aspekty, odkryjesz, że skomplikowany znak można podzielić na proste grupy kresek, co ułatwi pisanie i zapamiętywanie.

2. Ćwiczenie kaligrafii chińskich znaków ręcznie.

Czy słyszałeś kiedyś o pamięci mięśniowej? Pamięć mięśniowa to zdolność do odtworzenia określonego ruchu bez świadomego myślenia, nabyta w wyniku częstego powtarzania tego ruchu. Im więcej ćwiczysz pisanie chińskich znaków, tym bardziej się do nich przyzwyczajasz. Możesz po prostu odłożyć pióro i pisać je, nie zastanawiając się, które pociągnięcie będzie pierwsze, a które następne. Nasi kursanci po zalogowaniu na swoje konto na naszej Platformie Studenta otrzymują dostęp do arkuszy ćwiczeń 214 rdzeni oraz arkusze do ponad 1200 najczęściej występujących krzaczków.

3. Skojarz znaki z wizualizacjami

Zwizualizuj znaczenie lub wymowę ideogramu. Na przykład w przypadku znaku „山” (góra) wyobraź sobie górę, gdy zobaczysz ten znak. Jednakże ograniczenie tej metody polega na tym, że nie każde słowo można łatwo wyobrazić sobie z określonym przedmiotem lub zjawiskiem. Tutaj w sukurs przychodzi nasza metoda MNEMO. W tej metodzie każdy znak rozłożyliśmy na najmniejsze cegiełki budulcowe, a następnie skojarzyliśmy je z asocjacjami wizualizacyjnymi. Dołożyliśmy do tego historyjki dotyczące wymowy znaków. W metodzie MNEMO student bez problemu zapamiętuje 800 znaków z prawie 90-procentową skutecznością. Metody tej nie ma żadna inna szkoła języka chińskiego w Polsce.